Milyen folyamatok mennek végbe a fordított ozmózis rendszerben?

  1. A nyers csapvíz először keresztül áramlik egy 5 mikronos előszűrőn, hogy kiszűrje a piszkot, a rozsdát és egyéb üledékeket.

  2. Ezután a víz egy aktív szénszűrőn ömlik át, ami a klór és a szerves vegyületek 98%-át távolítja el.

  3. A szűrési folyamat következő lépése az 1 mikronos előszűrő

  4. Az előszűrés után jut a víz a fordított ozmózis membránra, amely az összes oldott szennyező anyagok 95-99%-át távolítja el.

  5. Innen a tiszta víz a tároló tartályba jut, majd egy csapon keresztül fogyasztásra, a „piszkos víz” pedig a szennyeződésekkel együtt a lefolyóba kerül.

  6. Az RO rendszereink tisztító folyamatában ezután a kisméretű szénszűrő következik, amely a megmaradt ízeket, szagokat is eltávolítja. Az utolsó fázisban beépíthető az UV lámpa, visszasózó patron vagy az energetizáló modul.

  7. A rendszer automata, vízfogyasztás után bekapcsol és a tisztított vizet 14 literes, membrános tartályba tárolja, amelynek hasznos térfogata: kb. 7 liter.

  8. A rendszer utolsó eleme a polírozott króm csap. Ez a konyhapultra vagy a mosogató mellé van felszerelve. A csap kétfokozatú, ha a fogantyút lenyomjuk, a nyomva tartás alatt, ha felemeljük, folyamatosan fog folyni a tiszta víz.
    Minimális ráfizetéssel különböző kinézetű csapok közül választhatunk!